نکات مهم در ازدواج مجدد

به گزارش درآمد اینترنتی، در صورتی که زن و مرد از یکدیگر طلاق بگیرند، زن به لحاظ شرعی بعد از اتمام عده می تواند ازدواج کند. اما از لحاظ روانشناسی شرط این است که قبل از طلاق رسمی و قانونی، مدت ها زن و مرد در جدایی عاطفی به سر برده باشند.

نکات مهم در ازدواج مجدد

ازدواج مجدد پس از طلاق و یا فوت همسر یکی از تصمیماتی است که اتخاذ می گردد اما به زمان مناسب احتیاج دارد. این گونه ازدواج ها اگر با آنالیز های لازم صورت گرفته باشد، به اندازه ازدواج اول شانس پیروزیت دارند. افراد معمولا پس از طلاق تا حدودی نسبت به مسائل خود در زندگی گذشته آگاهی پیدا می نمایند که البته کافی نیست. در درآمد اینترنتی شرایط ازدواج مجدد آنالیز شده است.

ازدواج مجدد با داشتن فرزند

معمولاً فرزندان اگر در سنین حساس کودکی یا نوجوانی باشند نسبت به ازدواج پدر یا مادرشان واکنش منفی نشان می دهند، اما نحوه رفتار فرزند در مقابل ناپدری یا نامادری بستگی زیادی به برخورد طرف مقابل دارد. نکته بسیار مهم در این باره خودجوشی و طبیعی بودن عواطف و احساسات است. فرد اگر به معنای واقعی همسرش را دوست داشته باشد به طور عادی فرزندان او را که حاصل ازدواج و زندگی گذشته اش هستند نیز دوست خواهد داشت. چنانچه فرد ملاحظه کند فرزندش نیز مورد علاقه و احترام همسرش است، چنین امری روی نگرش و علاقه مندی او نسبت به همسر دوم اثر مثبت و سازنده ای دارد. حتی در برخی موارد فرد با مشاهده بی مهری های همسر نسبت به فرزندش احساسی ناخوشایند نسبت به شریک زندگی خویش در ازدواج دوم پیدا می نماید. یکی از اشتباهاتی که گاهی افراد مرتکب می شوند، مجبور کردن فرزند به ویژه در سنین کم به گفتن مامان یا بابا به شخص تازه وارد در خانواده است؛ در حالی که کودک اگر خودش نخواهد طرف مقابل را مادر یا پدر خطاب کند، این اجبار اثر سوء خواهد داشت.

ازدواج مجدد پس از طلاق

در صورتی که زن و مرد از یکدیگر طلاق بگیرند، یک زن به لحاظ شرعی بعد از اتمام عده می تواند ازدواج کند. اما از لحاظ روانشناسی شرط این است که قبل از طلاق رسمی و قانونی، مدت ها زن و مرد در جدایی عاطفی به سر برده باشند. ولی زمانی که طلاق ناگهانی پیش می آید و فرد به لحاظ روانی همچنان درگیر این مسئله باشد از لحاظ روانشناسی بین 6 ماه تا یک سال احتیاج دارد که وارد فاز جدیدی آشنایی نگردد. این موضوع را نمی توان به همه افراد تعمیم و ارتباط داد بلکه مورد به مورد و فرد به فرد فرق دارد و نمی توان آنرا برای همه تسری داد.

مردان در ازدواج مجدد پیروز ترند یا زنان؟

پیروزیت ازدواج ربطی به جنسیت ندارد. در واقع زن یا مرد بودن پارامتر مشخص نماینده در پیروز بودن یک ازدواج نیست. در ازدواج های مجدد پیروز، آنهایی درست عمل نموده که صبوری به خرج داده ، آرامش خود را حفظ و جهت آشنایی را به خوبی طی نموده اند. هر قدر افراد هیجانی و به سرعت تصمیم بگیرند، احتمال اینکه ازدواج مجدد ناپیروز باشد بیشتر می گردد.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی بیشتر با موانع قانونی ازدواج موانع قانونی ازدواج چیست؟ را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا

به "نکات مهم در ازدواج مجدد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهم در ازدواج مجدد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید