مقالات گردشگری

راه اندازی بازار مجازی صنایع دستی با موضوع آموزش، معارفه و مبادله آثار هنری آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از راه اندازی بازار مجازی صنایع دستی با موضوع آموزش، معارفه و مبادله آثار هنری استان اطلاع داد.

22 مرداد 1399

خبرنگاران دروازه بان شاهین: برای بازگشت به ایران منتظر باز شدن مرزها هستیم

تهران- خبرنگاران- دروازه بان گرجستانی تیم فوتبال شاهین بوشهر گفت: برای سفر به ایران منتظر باز شدن مرزها هستیم تا بتوانیم به تمرینات شاهین اضافه شویم.

14 مرداد 1399

کتاب علف شبانه - نوشته پاتریک مودیانو

پاتریک مودیانو (متولد 1945، پاریس)، میان نویسندگان قرن بیستم فرانسه صندلی ویژه ای دارد. این صندلی نه به نوبل ادبی ای که در 9 اکتبر 2014 نصیب او شد، که به ویژگی های ساختاری و محتوایی آثار او برمی شود.

8 مرداد 1399

عربستان به حالت آزادباش درآمد؛ مساجد باز شدند، عمره و زیارت همچنان تعطیل است

ایسنا نوشت: عربستان امروز (سه شنبه) بازگشت اوضاع به روال عادی و بازگشایی مساجد برای برپایی نماز جماعت را گفت.

6 مرداد 1399

جشنواره عکس گردشگری شیراز در هفته میراث فرهنگی داوری می شود

معاون گردشگری استان فارس از داوری جشنواره عکس گردشگری شیراز در هفته میراث فرهنگی خبر داد.

2 مرداد 1399

برگزاری مراسم یادبود زنده یاد کاظم پور فردا در وزارت نفت

بیژن زنگنه در توئیتی از برگزاری مراسم یادبود مرحوم حسین کاظم پور اردبیلی خبر داد.

2 مرداد 1399

بازدید از پارک ملی آمریکا

قرنطینه و در خانه ماندن شاید در کنار تمام سختی هایش مزایایی مانند شناخت تعامل درست با جهان طبیعی را نیز به وجود آورده است. البته بسیاری از ما از قدم زدن در محیط باز و همچنین در محیط های مانند پارک ملی راکی بیشتر لذت می بریم اما اکنون تمامی این محیط های...

5 تیر 1399

زیباترین معابد اندونزی

در گرمای استوایی اندونزی در منظره های سرسبز، سازه های باستانی برجسته جهان پنهان شده است. معابد هندو و بودایی این جزیره با سنگ ساخته شده اند تا برای همیشه باقی بمانند. اکنون آنها منتظر شما هستند تا آنها را پیدا کنید. ذهن خود را آرام کنید و از معنویت این...

28 خرداد 1399

هوا محل، قصری معروف و صورتی رنگ در جیپور

قصر هوا محل در جیپور | Hawa Mahalقصر هوا محل در جیپور هند، یکی از دیدنی ترین و مشهور ترین کاخ های این شهر است که آوازه ای بسیار بلند و بالا همچون قامتش دارد. این کاخ زیبا و دیدنی، چنان نمایی متفاوت دارد که شما همانند آن را در هیچ کجای دیگر جهان نخواهید دید. قصر...

24 خرداد 1399

امامزاده عبدالمهیمن بوشهر؛ بنایی دیدنی در جنوب ایران

بوشهر، شهری بندری همجوار خلیج فارس بوده و پیشینه اش به عصر بین النهرین مربوط می شود. این شهر بی مثال از سمت شرق با استان فارس، از جنوب شرقی با هرمزگان، از شمال با خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد همجوار هست. اقلیم این شهر، گرم و خشک بوده، ولی در سواحلش آب...

21 خرداد 1399

پرواز کرونا در فرودگاه های کشور، مسئولان سازمان هواپیمایی پاسخ دهند

پس از شیوع گسترده ویروس کرونا در تمام کشور و ایجاد طرح فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند، اخبار بسیار ناگواری از عدم رعایت این طرح ها و دستورالعمل های بهداشتی مرتبط با آن ها از فرودگاه های کشور به گوش می رسد.

16 خرداد 1399

حمزاوی: در تبریز هستم و انفرادی تمرین می کنم

مهاجم تیم فوتبال تراکتور تبریز گفت: در تبریز حضور دارم و به صورت انفرادی تمریناتم را انجام می دهم.

14 خرداد 1399

موزه به دیدن شما می آید

خبرنگاران/زنجان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: برای 21 بنا، سایت و محوطه گردشگری تور مجازی به صورت 360 درجه طراحی شده است.

31 اردیبهشت 1399

خبرنگاران ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در کرمانشاه پنج برابر شد

کرمانشاه- خبرنگاران- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه گفت: تا سرانجام سال 1397 شهرستان کرمانشاه دارای یک اقامتگاه بوم گردی بود که این تعداد در سرانجام سال 98 به 6 اقامتگاه بوم گردی افزایش یافت.

28 اردیبهشت 1399

دانشجویی بروندیایی دانشگاه تبریز: ایران را به دلیل امنیت بالایش برای تحصیل انتخاب کردم

دانشجوی خارجی دانشگاه تبریز گفت: به نظر من ایران کشور با امنیت بالایی است، در صورتی که در بعضی از کشور ها این امنیت و جود ندارد و یکی از دلایل انتخاب من برای تحصیل در ایران، این موضوع بوده است.

26 اردیبهشت 1399

اعدام دختر 9 ساله و پسر 15 ساله و حتی سنگسار نداشته و نداریم

معاون امور بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر گفت: هر چند برای 14 کشور جهان گزارشگر ویژه کشوری مشخص شده ولی مشخص آن برای جمهوری اسلامی ایران، عملی سیاسی و غیرمنصفانه است.

22 اردیبهشت 1399

پیش بینی افزایش پیک ابتلا به کرونا تا ده ها هزار نفر ، به دید و بازدید نروید

خبرنگاران/خوزستان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با تاکید بر عدم انجام دید و بازدید عید هشدار داد: پیش بینی می شود در صورت عدم رعایت این مورد مهم، مجددا افزایش شدیدی در تعداد مبتلایان در هفته آینده داشته باشیم که پیک آن بسیار بیشتر از پیک...

19 اردیبهشت 1399

خبرنگاران یک واحد اقامتی مُتخلف در اصفهان پُلمب شد

اصفهان - خبرنگاران - معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان از پُلمب یک واحد اقامتی مُتخلف در شهر اصفهان به دلیل پذیرش مسافر خبر داد.

19 اردیبهشت 1399

امشب در 90 دقیقه به انتهای جهان سفر کنید

به گزارش خبرنگاران، هنگامی که ورنر هرتسوگ مستندساز مشغول تدوین فیلم مستند مرد گریزلی بود، بخش هایی از یک فیلم که در قطب جنوب فیلمبرداری شده بود به دستش رسید و همان انگیزه سفر او به قطب و ساختن مستند رویارویی در انتهای جهان شد.

17 اردیبهشت 1399

زالی: هنرمندان با مخاطب شناسی مدبرانه برای افزایش سطح آگاهی و حساسیت جامعه گام بردارند

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در نشستی با جمعی از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر کشور پیرامون کنترل و مقابله با کرونا دیدار و گفت وگو کرد.

13 اردیبهشت 1399