قزوین می تواند قطب فن آوری و آی تی کشور گردد

به گزارش درآمد اینترنتی، لطف الله سیاهکلی روز شنبه از قسمت های مختلف مرکز مخابراتی شهید بابایی، واحد 118 و مرکز دیسپاچینگ و مرکز تقسیم خطوط بازدید کرد و با فعالیت های این مجموعه آشنا شد.

قزوین می تواند قطب فن آوری و آی تی کشور گردد

لطف الله سیاهکلی در ملاقات با مدیر منطقه و معاونان این مرکز گفت: در عصر ارتباطات باید بتوانیم خود را با شرایط هماهنگ نموده و از قافله توسعه ارتباطی عقب نمانیم.

وی بیان نمود: امروزه وابستگی جامعه به اینترنت بسیار بالاست و فقط یک ابزار رسانه ای نیست بلکه محیط کسب و کار و خدمات است و فقط یک نوع کاربردش در حوزه رسانه است و محل تحصیل و تفریح و کسب و کار و عرصه زندگی محسوب می گردد که بدون آن قادر به ایجاد رقابت نیستیم.

سیاهکلی توضیح داد: اگر ندانیم فضای دیتا چقدر مهم است عقب خواهیم ماند و رسالت ما شناسایی ظرفیت های این بخش و بهره گیری کامل از آن برای پیشبرد برنامه ها است.

قزوین می تواند قطب فن آوری و آی تی کشور گردد

نماینده قزوین در مجلس شورای گفت: با داشتن فیبر نوری مناسب، مرکز سوئیچ کشوری، شتابگر ملی و دانشگاه های شاخص در منطقه، قزوین می تواند به قطب صنعتی، فناوری، IT و ICT و مرکز کنترل دوربین های جاده ای کشور باشد و اشتغال فراوانی ایجاد کند.

سیاهکلی گفت: به دلیل دسترسی ارتباطی و داشتن بهترین موقعیت قادریم مرکز دیتا سنتر کشور باشیم اگر قزوین مرکز آی تی و آی سی تی باشد مشکل نداریم هم مناطق سرد و هم دانشگاه های شاخص داریم.

وی با انتقاد از تعرفه بالای اینترنت در کشور گفت: در کشور ما هزینه و تعرفه اینترنت بالاست در حالی که خدمات اینترانت می دهیم و بیش از 80 درصد تراکنش های ما اینترانت است اما پول خدمات اینترنت را دریافت می کنیم.

سیاهکلی از سرعت کم اینترنت در بعضی مناطق استان انتقاد کرد و گفت: از آنجا که انتشار ویروس کرونا ضرورت استفاده از اینترنت را دوچندان نموده است باید برای تحصیل دانش آموزان در فضای مجازی هم بستر مناسب را مهیا کنیم اما امروز با همه اقدامات ارزشمندی که در حوزه ارتباط مخابراتی و اینترنتی در استان مهیا شده اما در بعضی مناطق مانند طارم، الموت و بویین زهرا مشکلاتی داریم که باید رفع گردد.

وی در مورد سرقت تجهیزات مخابراتی هم اظهارداشت: باید با یاری رسانه ها و معتمدان محلی برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب اقدام کنید تا مردم روستاها متوجه شوند اگر نسبت به نگهداری تأسیسات دولتی بی تفاوت باشند هم از خدمات محروم می شوند و هم باید هزینه های زیادی ر متحمل شوند.

سیاهکلی ضمن تماس تلفنی با وزیر ارتباطات برای تقویت بستر مخابراتی و افزایش پوشش شبکه اینترنتی در مناطق کوهستانی و ارتباط بهتر و تقویت شبکه و ارتقای 4g در روستاهای سیاهپوش، حصار و ارکن کرد قول مساعد گرفت.

وی در ادامه خواهان تشکیل کمیته تخصصی برای سیاست گذاری در حوزه ict شد.

در این نشست حسین پیله فروش ها مدیر مخابرات منطقه قز وین گزارشی از فعالیت های اجرا شده ارائه کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "قزوین می تواند قطب فن آوری و آی تی کشور گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قزوین می تواند قطب فن آوری و آی تی کشور گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید