گردو را از صبحانه حذف نکنید

به گزارش درآمد اینترنتی، صدا و سیما/ مغز گردو سرشار از ویتامین B و اسیدفولیک است که این ترکیبات باعث تقویت اعصاب و قلب و عروق می شوند .

گردو را از صبحانه حذف نکنید

گردو میوه های سنگی تک دانه ای است که از درخت گردو رشد می نماید.

آنها منبع خوبی از چربی های سالم، پروتئین و فیبر هستند و ممکن است سلامت قلب و استخوان ها را تقویت نموده و از جمله مزایای دیگر در مدیریت وزن است.

گردو همچنین منبع خوبی از منگنز ،مس ،منیزیم ،فسفر ،ویتامین B6 ،اهن ،آنها از نظر چربی های اشباع نشده و غیر اشباع نشده و اسیدهای چرب امگا 3 بسیار غنی هستند. آنها همچنین منبع خوبی از پروتئین هستند.

گردو ممکن است سلامت قلب را تقویت کند

نشان داده شده است که اسیدهای چرب اشباع نشده و غیر اشباع نشده موجود در گردو باعث کاهش کلسترول و تری گلیسیرید LDL (مضر) می شوند.

که خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، سکته مغزی و حمله قلبی را کاهش می دهد.

یک مطالعه منتشر شده در مجله بریتانیایی تغذیه انگلیس نشان داد که خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب برای کسانی که بیش از چهار بار آجیل در هفته مصرف می نمایند، در مقایسه با افرادی که هرگز یا به ندرت آجیل مصرف نمی نمایند، کمتر است.

کنترل وزن از خواص گردو است

طبق تحقیقات منتشر شده در مجله تغذیه بالینی در آسیا اقیانوس آرام ، مصرف روتین آجیل با استراحت بیشتر با مصرف بیشتر انرژی همراه است.

در آزمایشاتی که کاهش وزن را با استفاده از رژیم های غذایی که شامل یا آجیل را شامل می شوند مقایسه کردند، رژیم های غذایی که شامل آجیل در اعتدال بودند کاهش وزن بیشتری نشان دادند.

یک مطالعه منتشر شده در ژورنال آمریکایی بالینی تغذیه همچنین نشان داد که زنانی که به ندرت از خوردن آجیل گزارش می نمایند، در طی یک دوره 8 ساله، بیشتر از افرادی که دو بار در هفته یا بیشتر از آنها آجیل مصرف می کردند، افزایش وزن بیشتری داشتند.

از بین بردن بیماری سنگ کیسه صفرا از خاصیت گردو است

طبق مطالعه دیگری در مجله آمریکایی تغذیه بالینی، مصرف مکرر آجیل با کاهش خطر کوله سیستکتومی، عملی برای از بین بردن کیسه صفرا همراه است.

در بیش از یک میلیون نفر مستند بیش از 20 سال، زنانی که بیش از 5 اونس آجیل در هفته مصرف می کردند، در مقایسه با زنانی که هر هفته کمتر از 1 اونس آجیل می خورند، خطر کوله سیستکتومی کمتری داشتند.

منبع: همگردی

به "گردو را از صبحانه حذف نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردو را از صبحانه حذف نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید