سال گذشته حتی یک رونمایی کتاب هم در شهر کتاب بوکان برگزار نشد!

به گزارش درآمد اینترنتی، حامد قدرتی، مدیر کتابفروشی شهر کتاب بوکان، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در آذربایجان غربی، با بیان اینکه این تخفیف جهت تشویق مردم به خرید کتاب و افزایش سرانه مطالعه در این شهرستان است، گفت: من موافق این نیستم که بگوییم نقش کتاب کم رنگ تر شده است. هر چند شاهد کاهش نسخه های چاپی هستیم ولی در کنار آن فروش نسخه های دیجیتالی کتاب هم افزایش داشته است.

سال گذشته حتی یک رونمایی کتاب هم در شهر کتاب بوکان برگزار نشد!

وی با بیان اینکه مطالعاتی که در صفحات مختلف اینترنت و نیز فضای مجازی صورت می گیرد، به نوعی مکمل مطالعات کتاب است، اضافه کرد: قیمت کتاب به نسبت خیلی از چیزهای دیگر همچون خوراک و پوشاک و مسکن افزایش زیادی نداشته است. از طرفی کتابی که امروز ما خریداری می کنیم، می توانیم در سال های بعد حتی با قیمت بیشتر به فروش برسانیم.

به گفته این کتابفروش بوکانی، این موضوع بیانگر این است مساله هزینه برای خرید کتاب صرفا بهانه است و استقبال از کتاب بیشتر یک مساله فرهنگی است. همچنانکه ما امروزه می بینیم جوامع پیشرفته سرانه مطالعه بالاتری نسبت به جوامع درحال توسعه و جهان سومی دارند.

قدرتی گفت: اینکه نویسنده ای توانایی چاپ کتاب خود را نداشته باشد، بیشتر ارتباط به اثر خود مولف دارد. چراکه اگر انتشاراتی از فروش یک کتاب مطمئن باشد، قطعا سرمایه گذاری روی چاپ کتاب را انجام خواهد داد.

مدیر کتابفروشی شهر کتاب بوکان در ادامه به مسائل دیگر خود در این حوزه اشاره کرد و اضافه کرد: ما سال های گذشته به طور مرتب مراسم رونمایی کتاب برگزار می کردیم، ولی متاسفانه به دلیل پاره ای سختگیری های بی مورد جهت اخذ مجوز برگزاری مراسم، هم ما خسته شدیم و هم نویسندگان کتاب ها؛ تا جایی که سال گذشته حتی یک مراسم رونمایی کتاب هم در شهر کتاب بوکان برگزار نشد؛ درحالی که همین برنامه های رونمایی کتاب تاثیر زیادی در افزایش سرانه مطالعه داشت.

مدیر کتابفرشی شهر کتاب بوکان در پاسخ به این سوال که شرایط کتابخوانی را چگونه می بینید؟، گفت: شرایط کتابخوانی در حد مطلوبی قرار ندارد و متاسفانه دولت حمایت مناسب و قابل توجهی در این خصوص انجام نمی دهد.

قدرتی با بیان اینکه در حال حاضر 40 هزار نسخه کتاب در کتابفروشی شهر کتاب موجود است، اظهار کرد: این کتاب ها در زمینه های مختلف تاریخی، علمی، ادبیات، روان شناسی، دینی، کودک و نوجوان و غیره است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "سال گذشته حتی یک رونمایی کتاب هم در شهر کتاب بوکان برگزار نشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال گذشته حتی یک رونمایی کتاب هم در شهر کتاب بوکان برگزار نشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید