اخبار اقتصادی

هشدار جدی؛ در پمپ بنزین ها خودتان بنزین نزنید

یکی از مکان های پر خطری که امکان بالای ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد پمپ بنزین ها هستند. در این تابستان کرونایی که رفت و آمد با ماشین های شخصی به مراتب بیشتر شده است، بیشتر در خطر ابتلا و انتقال ویروس کرونا هستیم.

23 شهریور 1399

صعود سود در بازار بدهی

نرخ سود اوراق دولتی برای دومین هفته پیاپی، با افزایش همراه شد. براساس اعلام بانک مرکزی، در ششمین حراج اوراق دولتی در بازار بین بانکی، وزارت اقتصاد با افزایش 7/ 0 واحد درصدی بازدهی اوراق با سررسید 4 ساله و افزایش 5/ 0 واحد درصدی اوراق با سررسید 2 ساله موافقت...

17 شهریور 1399

مقایسه دی اس 5LS با کیا اپتیما JF و هیوندای سوناتا

وقتی می خواهیم خودروی باکیفیتی مثل دی اس 5LS را با اتومبیل دیگری مقایسه کنیم باید سراغ ماشین هایی را بگیریم که خواهان زیادی دارند و بتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند. نسل چهارم کیا اپتیما که با نام JF در بازار شناخته می شود در کنار هیوندای سوناتا ماشین...

15 شهریور 1399

ظرفیت پالایشی گاز ایران به 1 میلیاردمترمکعب افزایش یافت

مدیر هماهنگی و نظارت بر فراوری شرکت ملی گاز ایران گفت: ظرفیت پالایش گاز کشور به بیش از یک میلیارد مترمکعب در روز رسیده است.

12 شهریور 1399

خبرنگاران چه کشورهایی از دولت جدید عراق حمایت کردند؟

بغداد - خبرنگاران - با گذشت چند ساعت از رای اعتماد مجلس به نخست وزیر جدید عراق، همچنان دنیا عرب و اغلب کشورهای اسلامی و منطقه در برابر این رویداد سکوت نموده و جمهوری اسلامی ایران، آمریکا، کویت و ترکیه تا به امروز مهمترین کشورهایی هستند که از دولت مصطفی...

9 شهریور 1399

تخت روانچی: تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران راه به جایی نمی برد

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل با اشاره به نشست شورای امنیت درباره قطعنامه 2231 مطرح نمود که تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بی نتیجه خواهد بود.

5 شهریور 1399

نیویورک تایمز: نشست شورای امنیت برای تحریم ایران انزوای آمریکا را بیشتر آشکار کرد

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از دیپلمات ها و تحلیل گران نتیجه تلاش آمریکا در شورای امنیت برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را شکست آمریکا و بیانگر انزوای آن تلقی کرد.

5 شهریور 1399

بسته تشویقی ایران برای پروازهای عبوری ایرلاین های خارجی، تعرفه پروازها کاهش نمی یابد

خبرنگاران: مدیر کل دفتر بازرگانی و سرمایه گذاری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران می گوید: قصد داریم با تهیه بسته های تشویقی، انگیزه شرکت های هواپیمایی خارجی برای استفاده از آسمان ایران را بیشتر کنیم؛ شرکت هایی که جزو هشت شرکت نخست در سبد...

30 مرداد 1399

کارگاه تجارت الکترونیک ویژه فعالان صنایع دستی اردبیل برگزار می گردد

معاون صنایع دستی اردبیل از برگزاری کارگاه آموزش فعالان و شاغلان صنایعدستی با عنوان آشنایی کاربردی با تجارت الکترونیک و خرید و فروش اینترنتی صنایعدستی در استان اطلاع داد.

29 مرداد 1399

رییس سازمان پزشکی قانونی: کمبود نیرو داریم، 9884 قصور پزشکی در سال 98

رییس سازمان پزشکی قانونی کل کشور گفت که تا پایان سال 200 نفر پزشک جذب این سازمان خواهند شد.

27 مرداد 1399

راه اندازی بازار مجازی صنایع دستی با موضوع آموزش، معارفه و مبادله آثار هنری آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از راه اندازی بازار مجازی صنایع دستی با موضوع آموزش، معارفه و مبادله آثار هنری استان اطلاع داد.

22 مرداد 1399

ویروس کرونا؛ کابوس عظیم اقتصاد دنیا

کدام کشورها و بخش های تولیدی بیشتر تحت تأثیر بحران ویروس کرونا قرار دارند؟ بعضی شواهد اولیه و پاسخهای احتمالی دراینباره وجود دارد. اما واقعا با بحران مالی ناشی از پاندمیک کرونا چه باید کرد؟

19 مرداد 1399

آیا هدف الکاظمی خروج ایران از عراق است؟

قرار است گفت وگوهای راهبردی عراق و آمریکا امروز بین مقام های سیاسی دو کشور آغاز شود.

18 مرداد 1399

دیدار بایدن با رهبران سیاهپوستان آمریکا

نامزد پیشتاز حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در دیدار با رهبران سیاهپوستان آمریکا بار دیگر عملکرد دونالد ترامپ را به شدت محکوم کرده است.

15 مرداد 1399

توت فرنگی مازندران هم راهی روسیه شد

برای اولین بار توت فرنگی مازندران به میزان 35 تن به کشور روسیه صادر شد.

12 مرداد 1399

قزوین می تواند قطب فن آوری و آی تی کشور گردد

به گزارش خبرنگاران، لطف الله سیاهکلی روز شنبه از قسمت های مختلف مرکز مخابراتی شهید بابایی، واحد 118 و مرکز دیسپاچینگ و مرکز تقسیم خطوط بازدید کرد و با فعالیت های این مجموعه آشنا شد.

10 مرداد 1399

سناتور روس: آمریکا زورگوی شماره یک در جهان است

یک مقام پارلمانی روسیه در واکنش به سخنان سفیر آمریکا در برلین درباره اعمال تحریم هایی علیه خط لوله گاز جریان شمالی 2 گفت: آمریکا زورگوترین و منفعت طلب ترین کشور جهان است که حتی به منافع شرکایش رحم نمی کند.

9 مرداد 1399

ابوالفتح: اگر آمریکا علیه کشتی های ایران اقدامی نماید، پاسخش را در خلیج فارس دریافت می نماید

یک کارشناس مسایل بین الملل گفت: اگر آمریکا بی مهاباتر به منافع کشورها و تعاملات بین المللی حمله کند، دنیا به این فکر خواهد نمود که گروه ها و کلوپ هایی را در برابر آمریکا شکل دهد تا آسیب پذیری شان را در برابر آمریکا کاهش دهند.

8 مرداد 1399

عربستان به حالت آزادباش درآمد؛ مساجد باز شدند، عمره و زیارت همچنان تعطیل است

ایسنا نوشت: عربستان امروز (سه شنبه) بازگشت اوضاع به روال عادی و بازگشایی مساجد برای برپایی نماز جماعت را گفت.

6 مرداد 1399

دبیرکل اوپک درگذشت حسین کاظم پور اردبیلی را تسلیت گفت

دبیرکل اوپک با ارسال پیامی رسمی، درگذشت نماینده ایران در هیئت عامل اوپک را به بیژن زنگنه، وزیر نفت تسلیت گفت و فقدان این دیپلمات برجسته ایرانی را خبری ناگوار خواند.

1 مرداد 1399
تعداد: (50)