پیش بینی افزایش پیک ابتلا به کرونا تا ده ها هزار نفر ، به دید و بازدید نروید

به گزارش درآمد اینترنتی، خبرنگاران/خوزستان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با تاکید بر عدم انجام دید و بازدید عید هشدار داد: پیش بینی می شود در صورت عدم رعایت این مورد مهم، مجددا افزایش شدیدی در تعداد مبتلایان در هفته آینده داشته باشیم که پیک آن بسیار بیشتر از پیک قبلی است و تا ده ها هزار نفر مبتلا هم برسد و بر همین اساس در هفته سوم فروردین ماه در صورت عدم رعایت، با موارد فوت شدیدی برخورد کنیم.

پیش بینی افزایش پیک ابتلا به کرونا تا ده ها هزار نفر ، به دید و بازدید نروید

دکتر علی احسان پور امروز یکم فروردین ماه گفت: با توجه به افزایش شدید بیماران در ابتدای هفته گذشته، افزایش مواد فوت از امروز خود را نشان داد و موارد فوت به پنج نفر رسید و مجموعا تعداد جانباختگان در اثر ابتلا به این بیماری در استان خوزستان به 56 بیمار رسید.

وی شرح داد: در بیشتر فوت شدگان ردپای مسافرت به شهرهای قم و مشهد یا شرکت در مراسم تشییع وجود دارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خاطرنشان کرد: در حال حاضر 233 بهبود یافته در استان خوزستان داریم و 102 بیمار هم در سطح استان بستری اند و تحت درمان هستند.

وی اضافه کرد: متاسفانه بسیاری از مبتلایان در سنین 20 تا 40 سالگی بدون علامت هستند و همین امر، آنها را به ناقلین خطرناکی تبدیل می کند که افراد مسن یا دارای مسائل قلبی و دیابتی را مبتلا کرده و موجب فوت آنها می شوند.

احسان پور گفت: در مواردی، حضور فرزندان ناقل بدون علامت که از شهرهای قم و مشهد نزد والدین خود آمده و موجب آلوده شدن و آسیب آنها شده اند، دیده می شود.

وی گفت: به همین دلیل اکیدا از خانواده ها درخواست می شود جهت حفظ سلامت خود و اطرافیان، امسال از دید و بازدیدهای عید خصوصا با مهمانان و اقوام ساکن این شهرها خودداری کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود در صورت عدم رعایت این مورد مهم، مجددا افزایش شدیدی در تعداد مبتلایان در هفته آینده داشته باشیم که پیک آن بسیار بیشتر از پیک قبلی است و تا ده ها هزار نفر مبتلا هم برسد و بر همین اساس در هفته سوم فروردین ماه در صورت عدم رعایت، با موارد فوت شدیدی برخورد کنیم.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی اهواز این اطمینان را به هم استانی ها می دهد که آمادگی کامل برای برخورد با هرگونه شرایطی را دارد و زیرساختهای لازم فراهم است. با این وجود خواهشمند است موارد از پیش گفته را جهت حفظ سلامت خود و خانواده خود رعایت کنند و از کلیه تعارفات مرسوم به شدت اجتناب کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیش بینی افزایش پیک ابتلا به کرونا تا ده ها هزار نفر ، به دید و بازدید نروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی افزایش پیک ابتلا به کرونا تا ده ها هزار نفر ، به دید و بازدید نروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید