هشدار نماینده عراقی در خصوص احتمال حمله امریکا به گروه های مقاومت

به گزارش درآمد اینترنتی، فارس نوشت: یک نماینده عراقی گفت که خروج کارکنان سفارت آمریکا از عراق و بازچینی نیروهای این کشور نشان از وجود برنامه ای برای حمله به مواضع نیروهای عراقی و مقاومت دارد.

هشدار نماینده عراقی در خصوص احتمال حمله امریکا به گروه های مقاومت

کریم علیوی نماینده ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری خروج کارمندان سفارت آمریکا از عراق را زمینه سازی برای حمله به مواضع نظامی عراق از جمله الحشد الشعبی دانست.

او به وبگاه المعلومه گفت که این اقدام سفارت آمریکا در بغداد نشان می دهد که این کشور برنامه ای برای ضربه به الحشد الشعبی و گروه های مقاومت یا رهبران آن دارد و با خارج کردن دیپلمات های خود می خواهد آن ها را در برابر هرگونه واکنشی ایمن نگه دارد.

علیوی خروج نظامیان آمریکایی از بعضی پایگاه ها و انتقال آن ها به پایگاه های عظیم تر را با این هدف دانست که ارتش آمریکا میخواهد با جمع آوری نیروهای خود در پایگاههای عظیم تر، بتواند از آن ها محافظت کند و اینگونه نیروهای آمریکایی در معرض آتش نیروهای مقاومت نباشند.

این نماینده عراقی تأکید کرد که نیروهای آمریکایی به خوبی می دانند که هرگونه حمله به نیروهای مقاومت و الحشد الشعبی، بی تردید بدون پاسخ نخواهد ماند.

او هرگونه عقب نشینی آمریکا از عراق را رد کرد و گفت که آمریکایی ها فقط مواضع خود را تغییر داده اند و می خواهند نیروهای خود را در پایگاههای اصلی از جمله عین الاسد و حریر متمرکز نمایند.

روزنامه نیویورک تایمز بامداد شنبه (دیروز) در گزارشی نوشت که پنتاگون در بخشنامه ای محرمانه از فرماندهان نظامی خود خواسته تا برنامه ای برای افزایش تحرکات در عراق و کارزاری جهت نابودی یکی از گروه های مقاومت در این کشور تدوین و طراحی نمایند.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "هشدار نماینده عراقی در خصوص احتمال حمله امریکا به گروه های مقاومت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نماینده عراقی در خصوص احتمال حمله امریکا به گروه های مقاومت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید