نقش وسایل سرمایشی در افزایش ابتلا به کرونا

به گزارش درآمد اینترنتی، یک فوق تخصص عفونی بچه ها درباره نقش وسایل سرمایشی در افزایش ابتلا به کرونا توضیحاتی را ارائه داد.

نقش وسایل سرمایشی در افزایش ابتلا به کرونا

به گزارش گروه اجتماعی درآمد اینترنتی، محمد رحیم کدیور فوق تخصص عفونی بچه ها در پاسخ به این پرسش که آیا وسایل سرمایشی مانند: پنکه، تهویه و کولر گازی و آبی در افزایش ابتلا به بیماری کرونا موثر هستند یا خیر، اظهار کرد: برای سرایت بیماری باید حداقل یک هزار ویروس به چشم ها یا مجاری تنفسی وارد گردد. هر سرفه حاوی 3 هزار قطره است و هر عطسه حداقل 30 هزار قطره تنفسی داشته و در هر قطره تنفسی فرد مبتلا به کووید 19، 200 میلیون ویروس وجود دارد.

بین انواع وسایل سرمایشی تفاوت وجود دارد؟

او بیان نمود: تفاوت چندانی بین انواع وسایل سرمایشی وجود ندارد، ولی آن دسته از وسایلی که هوا را از خارج به خانه وارد می نمایند بر آن هایی که تنها هوای درون اتاق را به گردش می آورند مانند کولر گازی یا پنکه شاید رجحان داشته باشند. وسایل خنک نماینده فقط به علت افزایش سرعت جریان هوا در محیط های بسته می توانند احتمال انتقال ترشحات تنفسی مبتلایان را که با سرفه، عطسه و صحبت کردن در فضا پخش می شوند، افزایش دهند.

پنکه پایه دار

پیشنهاد هایی برای کاهش احتمال انتقال کرونا در روز های گرم

این فوق تخصص عفونی بچه ها پیشنهاد هایی را برای کاهش احتمال انتقال بیماری کرونا به مردم می دهد که این پیشنهاد ات به توضیح زیر هستند:

1. تا حد امکان از وسایل سرمایشی استفاده نکنید و در ساعات خنک تر شبانه روز آن ها را خاموش و کمی گرما را تحمل کنید.

2. بهتر است پنجره یا در اتاق را کمی باز کنید تا هوا جریان داشته باشد.

3. تا آنجا که امکان دارد افراد کمتری در اتاق یا محیط های بسته حضور داشته باشند.

4. رعایت کردن موارد بهداشتی مانند کنترل سرفه و عطسه به شدت لازم است.

5. اگر فردی به بیماری های تنفسی مبتلا است، تا حد امکان کنار دیگران حضور نداشته باشد و اگر مجبور به حضور در جمع است، باید از ماسک استفاده نموده و فاصله فیزیکی را رعایت کند، ساعات کمتری در جمع حضور داشته باشد و سایر افراد هم ماسک بزنند.

6. افراد غیر ساکن در اتاق تا آنجا که ممکن است در اتاق نباشند و در صورت ضرورت، ساعات کمتری در اتاق حضور داشته باشند.

7. از مصرف دخانیات در اتاق پرهیز گردد.

8. افراد پر خطر مانند سالمندان و مبتلایان به دیابت باید این موارد را بیشتر رعایت نمایند.

9. وسایل اتاق را به دقت و تعداد دفعات بیشتری ضدعفونی کنید.

10. در اماکن عمومی فاصله گذاری فیزیکی بیشتر رعایت و از تراکم افراد جلوگیری گردد و اشخاص ساعات کمتری در این اماکن حضور داشته باشند. از حضور در اماکن عمومی غیر ضروری خودداری کنید، به طور مثال به هیچ وجه در داخل رستوران ها در فضای بسته حضور نداشته باشید.

11. وسایل سرمایشی مانند کولر را به دقت تمیز نموده، فیلتر های آن ها را تعویض و به طور مرتب در طول هفته چند بار ضدعفونی کنید.

12. درباره خودرو ها هم افراد باید گزینه گردش هوای محیط داخل را غیر فعال و ورود هوا را از خارج فعال نمایند. همچنین استفاده از ماسک درون خودرو برای فرد مبتلا به بیماری های تنفسی و سایر سرنشینان لازم است. پنجره های ماشین را هم برای تهویه هوا کمی باز کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نقش وسایل سرمایشی در افزایش ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش وسایل سرمایشی در افزایش ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید