مجلس از دولت به قوه قضائیه شکایت کرد

به گزارش درآمد اینترنتی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره تخلف دولت از اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران را برای رسیدگی به قوه قضاییه ارجاع دادند.

مجلس از دولت به قوه قضائیه شکایت کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز در جلسات غیرعلنی و علنی به بررسی توافق آژانس انرژی اتمی و آژانس بین المللی انرژی هسته ای پرداخت.

با شروع جلسه علنی تعداد زیادی از نمایندگان در اعتراض به توافق شب گذشته آژانس بین المللی انرژی اتمی و آژانس اتمی کشور جهت اداره نظارت های آژانس در سه ماه آینده آظهاراتی را مطرح کردند و در نهایت گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جهت اعمال ماده 234 به رای گذاشته شد.

نمایندگان با 221 رای موافق، 6 رای مخالف، 7 رای ممتنع از مجموع 239 نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که گزارش تخلف دولت از اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران به قوه قضاییه ارجاع شود.

طبق ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی هریک از کمیسیون ها می توانند گزارشی درباره تخلفات دستگاه های اجرایی و دولت را به هیات رییسه ارائه کرده که در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی فورا از طریق هیات رییسه موارد به قوه قضاییه ارسال می شود و باید گزارش های ارسالی به قوه قضاییه به صورت خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گیرد.

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی متن درخواست ماده 234 کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را به شرح زیر قرائت کرد:

رییس محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

با تهیت و احترام استحضار دارید

1- توافق و بیانیه مشترک آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی ایران نقض صریح قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران است. درخواست دستور موقت ابطال آن را توسط قوه قضاییه داریم.

2- در قانون یاد شده جناب آقای رییس جمهور مسئول اجرای آن تعیین شده است.

3- با توجه به ماده 234 قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی رییس جمهور و کلیه ناقضین و مستنکفین را با قید فوریت به قوه قضاییه معرفی کرده تا وفق نوبت قانون مذکور قوه قضاییه خارج از نوبت و تشریفات مرسوم موضوع را مورد رسیدگی قرار دهد.

منبع: فرارو

به "مجلس از دولت به قوه قضائیه شکایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس از دولت به قوه قضائیه شکایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید