سکته قلبی زهرا اسماعیلی قبل از اجرای اعدام، کذب است

به گزارش درآمد اینترنتی، روابط عمومی زندان های استان تهران به ادعای مطرح شده درباره شرایط جسمانی زهرا اسماعیلی پیش از اجرای حکم قصاص توضیحاتی ارائه کرد.

سکته قلبی زهرا اسماعیلی قبل از اجرای اعدام، کذب است

روابط عمومی زندان های استان تهران نوشت: در پی انتشار ادعایی عجیب در رسانه های ضد انقلاب مبنی بر قصاص یک زن در زندان رجایی شهر با وجود سکته قلبی قبل از اجرای حکم، روابط عمومی زندان های استان تهران ضمن تکذیب ادعای فوق، اطلاعیه ای به توضیح ذیل صادر کرد:

بسمه تعالی

به اطلاع می رساند فرد محکوم زهرا اسماعیلی نام داشت که به جرم مباشرت در قتل همسر خود به قصاص نفس محکوم شده بود و علیرغم کوشش های فراوان برای جلب رضایت اولیای دم، مصالحه صورت نمی گیرد. حتی تا یک ساعت پیش از اجرای حکم نیز مسئولان قضایی و مددکاران به منظور صلح وسازش کوشش های لازم را انجام دادند، ولی به دلیل اصرار اولیای دم بر اجرای قصاص نفس، حکم اجرا شد. در زمان اجرای حکم نامبرده در شرایط صحت و سلامت کامل بوده و این حکم در حضور سرپرست دادسرای جنایی، نمایندگان پزشکی قانونی و نیروی انتظامی و پس از معاینه کامل توسط پزشک پزشکی قانونی اجرا می گردد. حسب اسناد پزشکی موجود و گواهی پزشکی، زهرا اسماعیلی تا زمان اجرای حکم هیچگونه بیماری قلبی ریوی و کلیوی نداشته است. در اجرای احکام قصاص معمولا پزشکی قانونی علت مرگ را ایست قلبی اعلام می نماید.

منبع: فرارو

به "سکته قلبی زهرا اسماعیلی قبل از اجرای اعدام، کذب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکته قلبی زهرا اسماعیلی قبل از اجرای اعدام، کذب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید