روایت جالب اولین فرد دنیا که واکسن کروناویروس را دریافت کرد

به گزارش درآمد اینترنتی، جنیفر هالر (Jennifer Haller)، زن آمریکایی که اولین داوطلب دریافت واکسن کرونا ویروس در دنیا شد، به حضور در این آزمایش افتخار کرد.

روایت جالب اولین فرد دنیا که واکسن کروناویروس را دریافت کرد

به گزارش درآمد اینترنتی، ایسنا به نقل از نیویورک پست نوشت: در حال حاضر رقابت برای ساخت واکسن قطعی برای کروناویروس همچنان ادامه دارد.

جنیفر هالر (Jennifer Haller) یک مادر 44 ساله آمریکایی ساکن سیاتل است که صاحب دو فرزند است و به عنوان اولین فرد سالم، داوطلب دریافت واکسن کروناویروس در آزمایش بالینی شد.

وی دریافت این واکسن را با واکسن معمولی آنفلوآنزا مقایسه کرد، ولی اذعان کرد داوطلب شدن برای این آزمایش با خطرهای بسیار زیادی همراه بوده است.

جنیفر هالر که مدیر اجرایی یک شرکت فناوری است، اخیرا در مصاحبه ای اظهار کرد: حتی در زمان دریافت واکسن ما احساس می کردیم که یاریی از دستمان برنمی آید.

وی ادامه داد: من نمی توانستم برای توقف شیوع این بیماری فراگیر در سطح دنیا کاری انجام دهم. ولی آزمایش واکسن روی بدن خود را به عنوان یک فرصت دیدم و با خود فکر کردم: بسیار خب، شاید بتوانم برای یاری بهبود این شرایط کاری انجام دهم.

هالر گفت: این آزمایش که ماه گذشته انجام شد، به من حس کنترل بخشید. همه ما در یاری کردن به این شرایط ناتوان هستیم. ولی تزریق واکسن این حس را در من به وجود آورد که شاید بتوانم مفید باشم.

با وجود اشتیاق هالر برای انجام این آزمایش، همسر، خانواده و بستگان و دوستانش از این موضوع ابراز نگرانی شدید کردند، چرا که وی برای تایید شدن برای دریافت واکسن، آزمایشات گوناگونی انجام داد.

این خانواده پیش از این هم داوطلب انجام آزمایشات پزشکی بوده اند. هالر و همسرش زمانی که پسرشان نوزاد بود، وی را برای انجام بعضی مطالعات پزشکی داوطلب کردند. ولی باید گفت این دفعه کاملا متفاوت است.

چرا که ممکن است هالر و دیگر داوطلبان دریافت واکسن، نسبت به ابتلا به بیماری کووید-19 بسیار آسیب پذیرتر شوند.

جنیفر هالر برای آرامش خانواده اش گفت که از این واکسن که mRNA-1273 نام دارد، کروناویروس نخواهد گرفت؛ زیرا آزمایشات واکسن روی حیوان ها مثمر ثمر بوده است. ولی نگرانی خانواده وی ادامه داشت، چراکه این برای اولین بار بود که این واکسن روی انسان آزمایش می شد.

در این آزمایش بالینی که توسط موسسه تحقیقات سلامتی کایزر پرماننت (Kaiser Permanente) در سیاتل انجام شد، داوطلبان دو دوز از واکسن mRNA-1273 که ساخت شرکت مدرنا است را با اختلاف 28 روز دریافت می نمایند و پس از آن یک سال تحت نظارت قرار می گیرند.

جنیفر هالر اضافه نمود: با انجام این آزمایش خطر بسیار زیادی در کمین من بود، ولی من فرد مثبت نگری هستم و فواید این آزمایش در ذهن من بسیار بیشتر از خطرات آن است.

وی در تاریخ 16 مارس متوجه شد که اولین فرد دنیا است که واکسن کروناویروس را دریافت می نماید. پس از آن جنیفر هالر شهرت دنیای یافت. وی در این باره گفت: هنگامی که متوجه شدم دونالد ترامپ هم راجع به این آزمایش صحبت کرد، بسیار غافلگیر شدم.

دختر و پسر هالر که به ترتیب 13 و 16 سال دارند، شهرت دنیای مادر خود را هیجان انگیز عنوان نموده اند.

جنیفر هالر راجع به احساسش پس از دریافت واکسن هم افزود: یک روز پس از دریافت واکسن کمی تب کردم. روز دوم در بازویم که واکسن به آن تزریق شده بود، احساس درد شدید داشتم، ولی پس از آن همه چیز مانند دریافت واکسن آنفلوآنزا آسان بود.

قرار است جنیفر هالر و دیگر داوطلبان دریافت این واکسن، دوز دوم آن را هفته بعد دریافت نمایند و تا بهار 2021 میلادی تحت نظر قرار بگیرند.

منبع: همشهری آنلاین

به "روایت جالب اولین فرد دنیا که واکسن کروناویروس را دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت جالب اولین فرد دنیا که واکسن کروناویروس را دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید