راه حل های ساده برای تقویت سیستم ایمنی بدن

به گزارش درآمد اینترنتی، تقویت سیستم ایمنی بدن یکی از اقدامات مهم برای مقابله با ویروس کرونا است.

راه حل های ساده برای تقویت سیستم ایمنی بدن

به گزارش خبرنگار یکی از راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، تقویت سیستم ایمنی بدن است؛ بنابراین آگاهی از راه های تقویت سیستم ایمنی در روز های اپیدمی ویروس کرونا اهمیت زیادی دارد.

زمانی که یک عامل خارجی خطرآفرین وارد بدن می شود، سیستم ایمنی بدن فعال شده و در مقابل آن آنتی بادی فراوری می کند. این عوامل خارجی می توانند ویروس ها، عفونت ها، مواد سمی و حتی مواد غذایی که به صورت ناقص هضم شده اند، باشند.

در این گزارش به معرفی چند راهکار ساده برای تقویت سیستم ایمنی بدن پرداخته شده است.

خواب با کیفیت می تواند تاثیر بسیار مثبتی روی سیستم ایمنی بدن بگذارد. برای داشتن خواب با کیفیت، باید نکات زیر را رعایت کنید:

7 تا 8 ساعت خواب شبانه داشته باشید.

قبل از خواب و هنگام شب از مصرف نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید.

قبل از خواب منابع حاوی پروتئین مانند شیر یا غذا های ساده و کم حجم بخورید.

تا 2 ساعت قبل از خواب از مصرف مواد غذایی که باعث افزایش ادرار می شوند، خودداری کنید.

برای از بین بردن استرس خود، قبل از خواب دوش آب گرم بگیرید.

دمای اتاق در حالت متعادل 24 درجه سانتی گراد باشد.

ساعت خواب مشخصی داشته باشید تا بدن خود را به یک زمان بندی عادت دهید.

اگر نمی توانید خوابتان را کنترل کرده و منظم نگه دارید، از دارو ها و نوشیدنی های طبیعی خواب آور استفاده کنید.

کمبود روی در بدن کیفیت خواب را کاهش داده و سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند. در صورتی که دچار کمبود روی هستید به مدت 3 ماه مصرف روزانه روی را 20 میلی گرم افزایش دهید.

مواد قندی می توانند منجر به افزایش ماندگاری عفونت ها در بدن شوند. هر چه مواد قندی کمتری جذب بدن شود، پایداری عفونت ها در بدن کاهش پیدا می کند. غذا های فراوری شده، آبمیوه ها و نوشیدنی های صنعتی، فست فود ها و لیموناد ها از جمله مواد قندی هستند که باید مصرف آن ها را کاهش دهید.

برخی افراد گمان می کنند مصرف آنتی بیوتیک به درمان بیماری ها کمک می کند در حالی که بسکمک از این بیماری ها نیازی به آنتی بیوتیک نداشته و درمان نمی شوند. عادت زیاد خوردن آنتی بیوتیک ها یک عادت غلط است که باید اصلاح شود. آنتی بیوتیک ها سیستم ایمنی بدن را تضعیف کرده و فرد را در برابر بیماری ها آسیب پذیر می کند.

آنتی بیوتیک در درمان مسائل سینوسی، بیماری های سرماخوردگی و آنفلوانزا در صورتی که منشا باکتریایی نداشته و ویروسی باشند، تاثیری ندارد.

پروبیوتیک ها باعث تنظیم باکتری های روده می شوند. پروبیوتیک ها را هم می توان از طریق مصرف مواد لبنی و هم با مصرف مکمل های مخصوص به دست آورد. مصرف پروبیوتیک ها را به صورت روزانه درآورده و سیستم ایمنی خود را تقویت کنید.

کمبود ویتامین در بدن می تواند منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن شود؛ بنابراین در صورتی که دچار کمبود ویتامین ها هستید، با تجویز پزشک از مکمل ها استفاده کنید. مکمل ها نباید در طولانی مدت مصرف شوند؛ بنابراین آن ها را زیر نظر پزشک خود مصرف کنید.

غدد فوق کلیوی، یکی از مهم ترین غده های بدن هستند که عملکرد درست آن ها تاثیر زیادی در کل بدن می گذارد. احساس بی قراری و کج خلقی هنگام گرسنگی به دلیل ترشحات غدد فوق کلیوی ایجاد می شود. حتما از سلامت کلیه ها و این غدد اطمینان حاصل کنید.

منبع اصلی دریافت ویتامین D نور خورشید است که تاثیر زیادی بر سیستم ایمنی بدن دارد. حذف نور خورشید می تواند مضرات زیادی برای بدن ایجاد کند.

چگونه سیستم ایمنی بدن خود را مقاوم کنیم؟

کاهش 20 درصدی اهدای خون در بحران کرونا/ زمان مراجعه برای اهدای پلاسما در بهبودیافتگان کرونایی

ساخت مواد پیشرفته جدید برای ایمپلنت های پزشکی

پیشگیری از ابتلای بچه ها به کرونا با چند روش ساده

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "راه حل های ساده برای تقویت سیستم ایمنی بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه حل های ساده برای تقویت سیستم ایمنی بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید