دقیقه نودی ها بخوانند!

به گزارش درآمد اینترنتی، در دنیای پرمشغله و پرتلاطم امروز بسیاری از ما توان مدیریت زمان خود را نداریم و ناگهان می بینیم که همه کارهایمان دقیقه نودی پیش می رود. دانش برنامه ریزی در این مواقع می تواند به یاری ما بیاید و باعث گردد که در کارهای خودمان بهتر، دقیق تر و هوشمندانه تر عمل کنیم. ای کاش با برنامه ریزی آشتی می کردیم و سر و سامانی به کارهای خودمان می دادیم؛ چون اگر غیر از این باشد ممکن است بی برنامگی هزینه های زیادی برای ما به همراه داشته باشد.

دقیقه نودی ها بخوانند!

بی برنامه بودن در همه کارهایمان هست حتی در مسافرت!

بسیاری از ما در زندگی با برنامه ریزی بیگانه هستیم. از همان دوران کودکی که کم کم به مدرسه می رویم تا بزرگسالی. مثلا دیر در مدرسه حاضر می شویم، مشق هایمان را سر کلاس می نویسیم. برای امتحان دادن فقط روزهای آخر وقت می گذاریم. حتی در محل کارمان هم باز همین آش است و همین کاسه! خلاصه مطلب اینکه اگر یکی از کارهایمان دقیقه نودی نگردد، باعث تعجب است.

جالب است که عدم برنامه ریزی در مسافرت هم بیشتر مواقع همراه ماست و ما را تنها نمی گذارد. گاهی از یک یا دو ماه قبل تصمیم می گیریم که در یک روز مشخص به سفر برویم اما چمدان بستن و جمع کردن وسایل را به چند ساعت پایانی موکول می کنیم. خیلی وقت ها بلیط هواپیمای خود را هم در لحظات آخر می گیریم. درفرودگاه هم دیر حاضر می شویم و احتمالاً لذت کنار پنجره بودن و تماشای آسمان آبی در حین پرواز را هم از دست می دهیم.

باز صد رحمت به این! برخی هایمان خون سردتر از این حرف ها هستیم. به فرودگاه می رویم به این امید که یک بلیط پیدا گردد و راحت به سفر برویم! انگار ما دقیقه نودی ها اصلاً نمی خواهیم در حین مسافرت هم رنگ آرامش را ببینیم.

چند مورد از معایب دقیقه نودی بودن در خرید بلیط

اولین گام سفر یعنی خرید بلیط هواپیما نقش مهمی در نظم دریافت سفر دارد و اگر گام اول با نظم برداشته گردد، زمینه برای نظم دریافت مراحل بعدی هم فراهم می گردد.

در کل کسی که هنگام سفر یا کارهای دیگر، دقیقه نودی باشد، ممکن است پیروز گردد اما آیا به استرس شدیدی که باید تحمل کند می ارزد؟ استرس تنها یک بُعد از قضیه است. در ادامه به چند مورد از معایب دقیقه نودی بودن در خرید بلیط اشاره نموده ایم:

  1. اصلاً ممکن است بلیط گیرمان نیاید

اولین عیب دقیقه نودی بودن در سفر این است که ممکن است هیچ بلیطی گیرمان نیاید و روزمان خراب گردد. پس یک روز از مرخصی خود را به فنا داده ایم و هیچ چیزی هم عایدمان نشده است. پس اولین عیب بی برنامه بودن همین است که گاهی نمی توانیم به هدفی که مد نظرمان بوده است برسیم و آن فرصت به کلی از دست می رود.

  1. بلیط لحظه آخری پرریسک تر است

در ساعات پایانی پرواز احتمال تکمیل ظرفیت و جا ماندن از پرواز خیلی زیاد است. کلاً عیب بلیط لحظه آخری این است که ابتکار عمل را از ما می گیرد و انتخاب های ما را محدود می نماید؛ در واقع ما با دریافت بلیط لحظه آخری گزینه چندانی برای انتخاب کلاس پروازی، زمان پرواز و دیگر فاکتورها نخواهیم داشت. این در حالی است که اگر با برنامه ریزی بلیط بخریم همه چیز درست پیش می رود. البته اگر یک سفر ناگهانی و پیش بینی نشده پیش نیامده باشد.

  1. بلیط لحظه آخری معمولا گران تر است

ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی معمولاً زمانی قیمت بلیط یک راستا را پایین می آورند که تا دقایق آخر بلیط فروش نرود و هواپیما تقریباً خالی باشد. با این حال جالب است که بدانید اگر در بازه زمانی 7 تا 11 روز قبل از تاریخ سفرتان اقدام به خرید بلیط کنیم باز هم احتمال اینکه بلیط ارزان تری بخرید بیشتر از لحظات آخر است.

  1. استرداد بلیط لحظه آخری سخت تر است

بلیط لحظه آخری اغلب یا غیر قابل استرداد است و یا درصد جریمه بیشتری به آن می خورد. در نتیجه درصد کمتری هم پول به مسافر برگردانده می گردد. پس خیلی هم نمی توانیم دلمان را به بلیط لحظه آخری خوش کنیم. اصلاً به عواقبی که دارد نمی ارزد.

نمی گوییم که دقیقه نودی بودن همواره مساوی با شکست است. خیر! ممکن است در دقایق پایانی یک بلیط ارزان نصیبتان گردد، خیلی راحت به فرودگاه بروید و سوار هواپیما شوید و به سفر بروید ولی مشکل این است که چند درصد محتمل است همواره چنین اتفاقی بیفتد؟ اگر بتوانید زودتر برای بلیط دریافت اقدام کنید، قطعاً خیلی راحت تر و با قیمت مناسب تر بلیط تهیه می کنید. بنابراین عقل سلیم به ما حکم می نماید که برای همه کارهای خود از جمله مسافرت برنامه ریزی کنیم.

چمدون؛ راهکاری ویژه برای یک مسافرت مقرون به صرفه وبرنامه ریزی شده

طبق آمار70٪ مسافران به امید خرید بلیط ارزان ترتا 3 روز آخر صبر می نمایند این در حالی است که اگر مسافر7 تا 11 روز قبل از تاریخ مد نظر خود اقدام به خرید بلیط نماید به طور متوسط 15 تا 20٪ هزینه کمتری پرداخت می نماید. استارتاپ چمدون، توانسته علاقه و احتیاج افراد به برنامه ریزی و اقدام به موقع برای رفتن به مسافرت را درک کند و به آن احتیاج به بهترین شکل پاسخ دهد. چمدون، در واقع یک سامانه هوشمند برای خرید آنلاین بلیط هواپیما است که با استفاده از هوش مصنوعی و ویژگی های پیش بینی قیمت و رزرو اتوماتیک، به ما این امکان را دهد که سفر خود را از قبل برنامه ریزی بکنیم وبدون اتلاف وقت با بهترین قیمت و در بهترین زمان ممکن بلیط بخریم.

در واقع با استفاده از این قابلیت دیگر احتیاج نیست مدام پای سیستم بنشینیم و منتظر شویم که قیمت بلیط هواپیما کاهش پیدا کند. در آخر هم مطمئن نباشیم بلیطی که خریده ایم واقعاً مناسب ترین قیمت بوده است یا خیر!

پس اگر دیگر نمی خواهید یک مسافر دقیقه نودی باشید ، برای خرید بلیط هواپیما از 7 تا 11 روز قبل از تاریخ سفرتان به سایت چمدون سر بزنید و خودتان را از عواقب بلیط لحظه آخری نجات دهید.

منبع: فرارو

به "دقیقه نودی ها بخوانند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دقیقه نودی ها بخوانند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید