دبیرکل اوپک درگذشت حسین کاظم پور اردبیلی را تسلیت گفت

به گزارش درآمد اینترنتی، دبیرکل اوپک با ارسال پیامی رسمی، درگذشت نماینده ایران در هیئت عامل اوپک را به بیژن زنگنه، وزیر نفت تسلیت گفت و فقدان این دیپلمات برجسته ایرانی را خبری ناگوار خواند.

دبیرکل اوپک درگذشت حسین کاظم پور اردبیلی را تسلیت گفت

به گزارش به نقل از شانا، متن پیغام محمد سانوسی بارکیندو برای درگذشت حسین کاظم پور اردبیلی به توضیح زیر است:

مهندس بیژن زنگنه

وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران

با قلبی سنگین خبر بسیار غم انگیز درگذشت برادر و همکار عزیزمان حسین کاظم پور اردبیلی را دریافت کردم. باشد که خداوند متعال او را در جنّت الفردوس بپذیرد و باشد که او به خانواده خود و همه ما این توان را بدهد که بتوانیم این ضایعه جبران ناپذیر را تحمل کنیم.

حسین طی 34 سال گذشته در اوپک دوست عزیز من بوده است. در طول این سال های خدمت و پشتیبانی از سازمان، وی در دوره های بسیار به عنوان نماینده سرسخت کشور خود در هیئت عامل اوپک خدمت کرد. وی به عنوان قدیمی ترین عضو هیئت عامل و رئیس آن در چند نوبت، به دلیل رهبری متفکرانه و راهبری های دوراندیشانه احترام همکاران و کل خانواده اوپک را کسب کرد. حسین در بسیاری از کمیته های هیئت عامل فعال بود و نقش اساسی در شکل گیری راهبرد بلندمدت سازمان و تقویت نقش و ظرفیت دبیرخانه اوپک ایفا کرد.

اوپک همچنین بسیار خوش شانس تر بوده که از خدمات برجسته حسین در خدمت جمهوری اسلامی ایران بهره برده است، مسئولیتی که او هرگز از آن شانه خالی نکرد. تخصص و تجربه های وی برای بسیاری از دستاوردها و عظیمترین موفقیت های اوپک اساسی بود. حسین قهرمان توافقنامه همکاری (Declaration of Cooperation) بود که سبب به رسمیت شناخته شدن و احترام بی نظیر اوپک شده است، همانطور که در رهبری کنشگرای ما در مقابله با رکود شدید بازار ناشی از شیوع همه گیر COVID-19 مشهود است.

تعهد و ارادت حسین به اوپک در طول زندگی کاری خود نه تنها نشانگر ویژگی های والای شخصی وی بلکه نشان دهنده اهداف ملت عظیمی بود که او طی سال های متمادی نمایندگی آن را با توانمندی به عهده داشت.

من همچنین می خواهم صمیمانه ترین قدردانی خود را از جناب عالی، به خاطر فداکاری و تعهد شما ابراز کنم. کار خستگی ناپذیر شما به نمایندگی از اوپک ، موفقیت مداوم سازمان را در دستیابی به اصول بنیادین خود یعنی تضمین ثبات در بازار نفت به نفع کشورهای تولیدکننده، سرمایه گذاران، مصرف کنندگان و اقتصاد جهانی، تضمین می نماید.

همانطور که به استقبال شصتمین سالروز تأسیس سازمان خود در ماه سپتامبر می رویم، هرگز نباید میراث آن بینشگران را از اعضای بنیان گذار، از جمله جمهوری اسلامی ایران فراموش کنیم، که به خاطر گذر زمان قادر به پیوستن به ما نخواهند بود اما هرگز فراموش نخواهند شد. برادر ما، همکار ما و دوست عظیم ما، حسین کاظم پور اردبیلی جزو کسانی خواهد بود که ما از آنها یاد خواهیم کرد و هرگز فراموش نخواهیم کرد.

لطفاً، عالیجناب، بیشترین احترام های مرا پذیرا باشید.

محمد سانوسی بارکیندو

دبیرکل اوپک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دبیرکل اوپک درگذشت حسین کاظم پور اردبیلی را تسلیت گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل اوپک درگذشت حسین کاظم پور اردبیلی را تسلیت گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید