خبرنگاران یک واحد اقامتی مُتخلف در اصفهان پُلمب شد

به گزارش درآمد اینترنتی، اصفهان - خبرنگاران - معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان از پُلمب یک واحد اقامتی مُتخلف در شهر اصفهان به دلیل پذیرش مسافر خبر داد.

خبرنگاران یک واحد اقامتی مُتخلف در اصفهان پُلمب شد

سیدعلی صالح درخشان روز جمعه در گفت و گو با درآمد اینترنتی گفت: یکی از میهمانپذیرهای باسابقه و قدیمی شهر اصفهان برخلاف مصوبه های ستاد مبارزه با کرونا به صورت غیرقانونی اقدام به پذیرش جهانگرد کرده بود.

وی اضافه نمود: امروز پس از اعزام کارشناسان و بازرسان جهانگردی به میهمانپذیر مذکور معین شد که چند مسافر در این مجموعه پذیرش شده و به همین دلیل با همکاری اداره اماکن و نیروی انتظامی نسبت به پُلمب این واحد اقامتی متخلف اقدام شد.

صالح درخشان با اشاره به مصوبه ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر ممنوعیت پذیرش مسافر در در همه واحدهای اقامتی استان اصفهان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا گفت: در این پیوند، کمیته بازرسی ستاد سفر استان تشکیل شد و کارشناسان جهانگردی بر واحدهای اقامتی و جهانگردی نظارت می کنند.

از بیستم اسفند جاری بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با بیماری کرونا، در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، پذیرش، رزرو و اقامت در همه واحدهای اقامتی استان شامل هتل ها، اقامتگاه های سنتی، میهمانپذیرها و اقامتگاه های بومگردی تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.

مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی اصفهان نیز به درآمد اینترنتی گفت: کار بازرسی از واحدهای اقامتی و هتل های استان در راستای اجرای مصوبه های ستاد مبارزه با بیماری کرونا از 28 اسفند آغاز شد و تا 15 فروردین سال آینده ادامه دارد.

شهرام امیری با بیان اینکه در این بازرسی بر همه واحدهای اقامتی، جهانگردی و سفره خانه های سنتی زیر پوشش اداره کل میراث فرهنگی نظارت می شود، اضافه نمود: استان اصفهان دارای یکهزار و یکصد واحد اقامتی و جهانگردی است که همه آنها تعطیل هستند.

استان اصفهان دارای حدود یکهزار و یکصد هتل، مهمانپذیر و اقامتگاه بومگردی با حدود 35 هزار تخت است که 140 واحد از میان آنها، هتل است.

استاندار اصفهان نیز گفت که شرایط اصفهان، قرمز است و از مردم خواست که به این استان سفر نکنند.

عباس رضایی خاطرنشان کرد: همه هتل ها، خانه های بومگردی، اقامتگاه ها، مدرسه ها، زائرسراها، بوستان ها و حتی مکان های تاریخی این استان تعطیل است.

شمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان اصفهان در آخرین روز سال 98 به یکهزار و 646 تَن رسید و این خطه، رتبه دوم کشوری را پس از تهران در این زمینه دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران یک واحد اقامتی مُتخلف در اصفهان پُلمب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یک واحد اقامتی مُتخلف در اصفهان پُلمب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید