ترامپ خواستار یافتن آرای کافی برای لغو شکست خود در جورجیا شد

به گزارش درآمد اینترنتی به نقل از روزنامه واشنگتن پست، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز شنبه در یک تماس تلفنی غیرمنتظره با براد رافنسپرگر وزیر داخلی و جمهوریخواه جورجیا که یک ساعت به طول انجامید، بر فرضیه های بی اساس توطئه پافشاری کرده و در مورد تقلب انتخاباتی مدعی شده بود که مردم جورجیا از نتایج انتخابات در این ایالت خشمگین هستند.

ترامپ خواستار یافتن آرای کافی برای لغو شکست خود در جورجیا شد

در این تماس تلفنی که نسخه ضبط شده آن در اختیار روزنامه واشنگتن پست قرار گرفت، رافنسپرگر به ترامپ گفت که داده های مورد اتکای رئیس جمهور برای اثبات ادعای خود اشتباه هستند.

اما ترامپ در بخش دیگری از این مکالمه تلفنی گفته است: تمام آنچه می خواهم انجام دهم این است: من فقط می خواهم که 11،780 رأی پیدا کنم که یک [رأی] بیشتر از [آرایی] است که داریم. چون ما این ایالت را بُرده ایم.

گفتنی است که اختلاف آرای بایدن و ترامپ در ایالت جورجیا 11،779 رأی است که همین اختلاف نسبتاً اندک، 16 رأی الکترال این ایالت را نصیب بایدن کرد.

گفتنی است که کمتر از سه هفته مانده به مراسم تحلیف جو بایدن نامزد پیروز در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، ترامپ همچنان از پذیرش شکست خود در برابر بایدن سرباز زده و به ادعاهای اثبات نشده خود در مورد تقلب در انتخابات سوم نوامبر ادامه می دهد.

در حال حاضر ترامپ تمام توجه خود را به ایالت جورجیا معطوف کرده است؛ ایالتی که در انتخابات 2016 نامزد پیروز آن شد، اما در انتخابات 2020 با کمتر از 12 هزار رأی نتیجه را به بایدن، رقیب دموکراتش واگذار کرد.

اما مقامات بلندپایه ایالت جورجیا از جمله رافنسپرگر و همچنین برایان کمپ فرماندار جمهوریخواه این ایالت گفته اند که فرایند انتخابات در این ایالت آزاد و عادلانه بوده و نتایج آرا قانونی هستند.

افزون بر آن، هم وزارت دادگستری و هم مقامات انتخاباتی در سرتاسر ایالات متحده بارها اعلام کرده اند که به هیچگونه شواهدی دال بر وقوع یک تقلب انتخاباتی گسترده یا تخلف در فرایند شمارش آرا دست پیدا نکرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترامپ خواستار یافتن آرای کافی برای لغو شکست خود در جورجیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ خواستار یافتن آرای کافی برای لغو شکست خود در جورجیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید