اختصاص 20 درصد توان اقتصاد ژاپن به مقابله با کرونا

به گزارش درآمد اینترنتی، دولت ژاپن از یک بسته عظیم یک تریلیون دلاری برای مقابله با کرونا رونمایی کرد.

اختصاص 20 درصد توان اقتصاد ژاپن به مقابله با کرونا

به گزارش درآمد اینترنتی به نقل از رویترز، کابینه ژاپن در اجلاس خود تصمیم گرفت در توکیو و شش منطقه دیگر شرایط اضطراری اعلام کرده و مبلغی حدود یک تریلیون دلار برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص دهد. تا به امروز بیش از 4000 نفر در ژاپن به کووید-19 مبتلا شده و 93 نفر نیز جان خود را از دست داده اند. شرایط به ویژژه در توکیو از همه وخیم تر است و تنها طی 24 ساعت گذشته حدود 90 مورد ابتلای جدید گزارش شده است.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در جمع درآمد اینترنتی گفت: ژاپن نمی خواهد و نیازی ندارد که مثل بسیاری از کشورها قرنطینه سراسری اعلام کند. قطارها به حرکت ادامه خواهند داد و سوپرمارکت ها نیز باز باقی خواهند ماند.

به گفته نخست وزیر ژاپن، شش تریلیون ین از 108 تریلیون ین اعتبار در نظر گرفته شده فوق صرف پرداخت یارانه نقدی مستقیم به خانوارها خواهد شد که مبلغی حدود 860 دلار در ماه است. 26 تریلیون ین نیز به شکل وام در اختیار کسب و کارهای کوچک قرار خواهد گرفت.

از سوی دیگر دیگر کشورهای شرق آسیا یعنی سنگاپور نیز از بسته محرک جدیدی به میزان 3.5 میلیارد دلار برای کاستن از تبعات اقتصادی کرونا رونمایی کرد.

هنگ سویی کات، وزیر دارایی سنگاپور در همین رابطه گفت: این اعتبارات از محل بودجه اضطراری تامین شده است تا بدین ترتیب مجموع اعتبار تخصیص یافته از سوی دولت برای مقابله با کرونا به 30 میلیارد دلار افزایش پیدا کند. وی اضافه نمود: اکنون 12 درصد کل تولید ناخالص داخلی سنگاپور به مقابله با کرونا تخصیص یافته است. شرایط کنونی نامطمین و کم سابقه است اما دولت با تمام توان خود برای انجام حمایت های لازم از بخش های مختلف ایستاده است.

سنگاپور تا خاتمه این ماه مدارس و بسیاری از ادارات را برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرون تعطیل کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اختصاص 20 درصد توان اقتصاد ژاپن به مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 20 درصد توان اقتصاد ژاپن به مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید