احتیاطات در رابطه زناشویی در دوران کرونا

به گزارش درآمد اینترنتی، پژوهشگران دانشگاه هاروارد توصیه می کنند زوج هایی که همراه هم در قرنطینه نبوده اند، هنگام آمیزش جنسی باید ماسک بزنند و از بوسیدن پرهیز کنند.

احتیاطات در رابطه زناشویی در دوران کرونا

به گزارش درآمد اینترنتی به نقل از هلث دی نیوز سه پزشک دانشگاه هاروارد در مقاله ای که در ژرونال سالنامه های پزشکی داخلی منتشر کرده اند، توصیه های دیگری را در مورد رابطه جنسی زوج ها در دوران شیوع ویروس کرونا ارائه کرده اند.

با اینکه هنوز معلوم نیست که خود آمیزش جنسی باعث انتقال ویروس کرونا شود یا نه اما ثابت شده است که قطرک های تنفسی که هنگام سرفه یا عطسه کردن یا حرف زدن از دهان خارج می شوند، ویروس را در تماس های نزدیک به دیگران منتقل می کنند.

به گفته این پژوهشگران به نظر می رسد تماس های نزدیکی که در هنگام رابطه جنسی پیش می آید، خواه نا خواه خطر انتقال ویروس را از یک فرد دچار عفونت اما بدون علامت به فرد دیگری که عفونت ندارد، بالا ببرد.

این پژوهشگران این توصیه ها را برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا را در حین تماس جنسی ارائه کرده اند:

- پرهیز از تماس جنسی قاعدتا امکان انتقال ویروس را از این راه برطرف می کند- اما این گزینه ای نیست که همه بتوانند رعایت کنند.

- پرهیز از آمیزش جنسی با کسی که کووید-19 دارد یا دچار تب، سرفه، خستگی و از دست رفتن حس بویایی و چشایی است.

- دوش دریافت پیش و پس از آمیزش.

- پرهیز از برخی فعالیت های جنسی مانند بوسیدن

- پاک کردن محل فیزیکی آمیزش با آب و صابون یا الکل.

این پژوهشگران می گویند حتی آمیزش جنسی میان زوج هایی که همراه هم در یک خانه ایزوله هستند، ممکن است خطراتی داشته باشد، چرا که یک نفر ممکن است دچار عفوت باشد و به علت بی علامت بودن از عفونت خود آگاه نباشد. البته آنها در این مورد ماسک زدن را توصیه نمی کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "احتیاطات در رابطه زناشویی در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتیاطات در رابطه زناشویی در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید