ائتلاف سعودی آتش بس دروغین خود را یک ماه دیگر تمدید کرد

به گزارش درآمد اینترنتی به نقل از عکاظ، ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف تحت سرکردگی آل سعود گفت که این ائتلاف آتش بس اعلام شده از هشتم آوریل جاری را از 23 آوریل، به مدت یکماه دیگر تمدید می کند.

ائتلاف سعودی آتش بس دروغین خود را یک ماه دیگر تمدید کرد

وی مدعی شد که این تمدید آتش بس به درخواست مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن و دادن فرصت بیشتر به طرفین برای مذاکره درباره آتش بس دائمی و توافق بر سر مهمترین تدابیر اقتصادی و انسانی و برای از سرگیری فرایند سیاسی است.

سخنگوی ائتلاف تحت سرکردگی آل سعود ادعا کرد که این اقدام یعنی تمدید آتش بس در راستای تمایل جدی این ائتلاف برای کاهش درد یمنی ها و مقابله با شیوع کرونا همزمان با فرا رسیدن ماه رمضان است.

این در حالی است که پس از آنکه ائتلاف متجاوز سعودی از آتش بس در یمن دم زد و متعاقب آن امپراتوری رسانه ای آن به تبلیغ آن پرداختند تا افکار عمومی را فریب بدهند اما در عمل تحولات دیگری رخ داد. در واقع هنوز جوهر آتش بس اعلام شده ائتلاف متجاوز تحت سرکردگی آل سعود علیه یمن خشک نشده بود؛ مشخص شد که این طرح پوشالی و نمایشی و مضحک است که مثل همیشه هیچ ارزشی ندارد. گواه آن هم عدم توقف حملات هوایی و تشدید نبرد در همه جبهه های جنگ به جای توقف جنگ بود. طی روزهای گذشته و در واقع از آغاز آتش بس ادعایی ائتلاف ضد یمن، بمباران مناطق مختلف یمن تشدید شده است و در جبهه های مختلف از جمله البیضاء، مارب و الحدیده و جبهه های مرزی حملات مزدوران ائتلاف سعودی بیشتر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ائتلاف سعودی آتش بس دروغین خود را یک ماه دیگر تمدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سعودی آتش بس دروغین خود را یک ماه دیگر تمدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید